Архітектурне проектування

 

Архітектурне проектування

Це великий комплекс робіт, який включає в себе: ескізний проект, дизайн проект і робочий проект. Вони повинні дати повне розуміння замовнику і виконавцю будівельних робіт про конкретну задачу по конкретному будинку або приміщенню. Розробка робочої будівельної документації покаже, як буде виглядати затверджений об’єкт, із яких матеріалів і як його будувати, яку квадратуру і скільки поверхів він займе, до чого бути готовим і до яких видів робіт потрібно підготувати будівельні бригади.

В Архітектурному проектуванні можна виділити два напрями:

Дизайн проектування:

Це частина роботи, під час якої архітектори і дизайнери створюють візуалізації майбутнього об’єкта, вибирають матеріали обробки та інші будівельні матеріали, підбирають кольори та види покриттів для підлоги, розробляють конструкторські креслення меблів.

Частина «ДП» Дизайн проекту вказує який вид, колір та форма об’єкта буде на фінальному етапі будівельних робіт. За стадією «ДП» слідує стадія «РП» Робочий проект. На відміну від дизайн-проекту, в якому вказані форми і кольори, робочий проект включає в себе будівельні креслення, специфікації оздоблювальних матеріалів, конструкторські креслення меблів. Тільки після завершення і погодження із замовником дизайн-проекту можна переходити до підготовки інженерної документації.

Інженерне проектування:

Розділ який включає в себе багато підпунктів і роботу великої кількості профільних інженерів, які можуть паралельно створювати для будівельників такі розділи робочої документації як:

  • ВД (виконавча документація);
  • ЕТР (електротехнічні рішення);
  • СКС (структуровані кабельні системи);
  • СКУД (системи контролю і управління доступом);
  • ВС (системи відео стеження);
  • ОС (системи охоронної сигналізації);
  • ОВіК (системи опалення, вентиляції і кондиціонування);
  • ВК (водопровід і каналізація).

Коли обидві стадії дизайн проекту будуть готові і узгоджені з ним професійний кошторисний відділ генерального підрядника, може підготувати детальний кошторис всього проекту.
Таким чином, замовник зможе бачити, як буде виглядати його проект, скільки він буде коштувати, і також скільки часу піде на його реалізацію.